Gimdos kaklelio pakitimai – ar verta sunerimti?

Į visus Jums rūpimus klausimus atsako GK klinikos ginekologė dr.Rūta Kurtinaitienė

Gimdos kaklelio ligos dažniausiai nepasireiškia kokiais nors specifiniais simptomais. Paprastai tokiais atvejais menstruacijų ciklas nesutrinka, nieko neskauda ir išoriškai nesimato.

Skiriamos trys pagrindinės klasifikacinės grupės: gimdos kaklelio foninės būklės (pvz.: ektopija, polipas, tikroji erozija), ikivėžinės ligos ir vėžiniai susirgimai. Veikiant įvairiems nepalankiems dirgikliams foninės ir ikivėžinės ligos gali pereiti į vėžį.

Pakitimai  gimdos kaklelyje g.b. pastebimi jau eilinės ginekologinės apžiūros metu. Pagrindinis tyrimas, leidžiantis aptikti gimdos kaklelio pakitimus (tiek gėrybinius, tiek vėžinius) - citologinis tyrimas.

Suomijoje yra 5,2 mln. gyventojų, o dėl gimdos kaklelio vėžio miršta apie 100 moterų. Lietuvoje yra 3 mln. gyventojų, tačiau ši liga nusineša apie 250 moterų gyvybių, t.y. tris kartus daugiau.

Kodėl Suomiai pasiekė tokių gerų rezultatų?

Neteisinga nuomonė, kad jaunos ir negimdžiusios moterys retai serga minėtomis gimdos kaklelio ligomis ir jų gydyti nebūtina. Bet kurie gimdos kaklelio pokyčiai gali progresuoti ir pereiti į vėžį, todėl labai svarbu laiku juos pastebėti ir gydyti. Rekomenduojama  lankytis pas gydytoją ginekologą 1-2 kartus į metus.

Rizikos veiksniai:

PAP tepinėlio rezultatai gali rodyti kai kurių gimdos kaklelio ląstelių pakitimus. Nepanikuokite! Tai gali reikšti, kad pasikeitė ląstelių forma, dydis ar išsidėstymas, bet tai nebūtinai reiškia, kad pakitusios ląstelės yra vėžinės.

CIN atsiranda sutrikus normaliam ląstelių formavimosi procesui toje vietoje, kur susiekia gimdos kaklelio plokščiųjų ir liaukinių ląstelių epiteliai, t.y., transformacijos zonoje.

Pirminei ZPV infekcijos profilaktikai labai svarbus lytinio gyvenimo saugumas. Nauja veiksminga pirminės prevencijos priemonė yra skiepai nuo ŽPV.

Konservatyvus tausojamasis lazerinis - chirurginis gydymas, kuris atliekamas „GK klinikoje“, - pakitusios gimdos kaklelio srities vaporizacija arba konizacija CO2 lazeriu. Metodo esmė -sergančių audinių pašalinimas. Lazeriu galima kontroliuoti skleidžiamos bangos ilgį, nukreipti spindulį į tiksliai norimą vietą. Audinys virsta garais (angl., vapour) ir anglimi. Toks ikivėžinių gimdos kaklelio pakitimų gydymas nepalieka randų ir nesutrikdo kaklelio funkcijos, o žaizda per tris savaites apsitraukia nauju  sveiku  daugiasluoksniu epiteliu. Dabar šios procedūros metu taikoma vietinė anestezija. Gerų rezultatų pasiekiama iki 96 proc. ligonių. Tai plačiai taikomas būdas ikivėžinėms gimdos kaklelio ligoms gydyti.

Jei turite klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel.: (5) 255 33 53, 8620 55599 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos.
Ginekologo konsultacija 45 Eur
Ginekologinė echoskopija 30 Eur
PAP tyrimas 60 Eur
MŠL tyrimas 20 Eur
Gimdos kaklelio konizacija vietinėje nejautroje su histologiniu ištyrimu 500 Eur

UAB „GK klinika“
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
II SKYRIUS
PAGRINDINĖS SĄVOKOS
III SKYRIUS
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO PRINCIPAI IR TIKSLAI
IV SKYRIUS
DUOMENŲ TVARKYMO TIKSLAS, ŠALTINIAI, TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS
V SKYRIUS
SLAPUKAI (ANGL. COOKIES)
Slapuko pavadinimas Aprašymas Sukūrimo momentas Galiojimo laikas Naudojami duomenys
_utma, _utmb, _utmc Stebėjimo slapukai iš Google Analytics. Informacija į serverį siunčiama anonimiškai. Slapukai identifikuoja unikalius lankytojus ir stebi vartotojo sesijas. Daugiau informacijos žr. Google svetainėje. Pirmo įėjimo į puslapį metu Atitinkamai 30 min., 6 mėn., 2 metus Statistinis apskaitos rezultatas. Skaitiklio apskaita atliekama per „Google Analytics“.
_utmz Stebėjimo slapukai iš Google Analytics. Informacija į serverį siunčiama anonimiškai. Pirmo įėjimo į puslapį metu Iki naršyklės uždarymo Statistinis apskaitos rezultatas. Skaitiklio apskaita atliekama per „Google Analytics“.
_ga Registruojamas unikalus ID, kuris naudojamas statistiniams duomenims kurti, kaip lankytojas naudoja svetainę. Pirmo įėjimo į puslapį metu 2 metai Unikalus identifikatorius
_gid Registruojamas unikalus ID, kuris naudojamas statistiniams duomenims kurti, kaip lankytojas naudoja svetainę. Įėjimo į puslapį metu Iki naršyklės uždarymo Unikalus identifikatorius
_gat Naudojamas Google Analytics užklausų greičio padidinimui. Įėjimo į puslapį metu Iki naršyklės uždarymo Unikalus identifikatorius
_gat_UA-57763338-1 Slapukas renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas siekiant atskirti unikalius vartotojus, priskiriant jiems unikalų identifikatorių (ID). Įėjimo į puslapį metu 8 val. Unikalus identifikatorius
ads/ga-audiences Naudoja "Google AdWords", kad pakartotinai įtrauktų lankytojus, kurie greičiausiai konvertuosis į klientus, atsižvelgiant į lankytojų internetinį elgesį svetainėse. Įėjimo į puslapį metu Iki naršyklės uždarymo Unikalus identifikatorius
collect Naudojamas siųsti duomenis Google Analytics apie lankytojo įrenginį ir elgseną. Stebi lankytoją įrenginiuose ir rinkodaros kanaluose. Įėjimo į puslapį metu Iki naršyklės uždarymo Statistinis apskaitos rezultatas.
VI SKYRIUS
DUOMENŲ SUBJEKTŲ TEISĖS IR JŲ ĮGYVENDINIMO TVARKA

Duomenų subjektų teisės ir informuotumo užtikrinimas

Duomenų subjekto teisių įgyvendinimo tvarka

Duomenų teikimas duomenų gavėjams

VII SKYRIUS
ORGANIZACINĖS IR TECHNINĖS ASMENS DUOMENŲ APSAUGOS PRIEMONĖS
VIII SKYRIUS
ASMENS DUOMENŲ TVARKYTOJO PASITELKIMAS
IX SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS